خانه > نمایش محصول
روغن دانه های گیاهی Pepper Oil Feressi 250 ml

روغن فلفل فرسی 250 میلی لیتر

روغن فلفل با ترکیبی از روغن پایه کنجد و فلفل قرمز ساخته می‌شود. این روغن در غذاهای چینی و کره‌ای معمولا به‌عنوان چاشنی استفاده می‌گردد. طعم آن شبیه فلفل با شدت تندی کم‌تر و رنگ آن نارنجی نزریک به سرخ است. این خواص باعث می‌شود که روغن فلفل عنصری مناسب برای سس‌های مخصوص و تند شناخته شود. روغن فلفل علاوه بر سرشار بودن از ماده مفید کپسایسین که خواص آن را بیان می‌کنیم، دارای ترکیباتی از جمله کارتونوئیدها، ویتامین A، B، E، ویتامین C و مواد معدنی مانند فسفر، مس، منیزیم،مس، منیزیم، آهن و منگنز می‌باشد. مصرف روغن فلفل موجب ترشح آدرنالین شده که نتیجه آن افزایش متابولیسم بدن می‌باشد. افزایش متابولیسم و سوخت و ساز بدن کالری بیشتری را در بدن می‌سوزاند و به تناسب اندام کمک بسیاری می‌کند. مصرف روغن فلفل نقش مفیدی در بهبود دردهای عضلانی و دردهای روماتیسمی دارد.
ماده موثره روغن فلفل کپسایسین می‌باشد. این ماده اثر ضد درد خود را از طریق کاهش ماده نوروپپتیدی انجام می‌دهد. نوروپپتیدی واسطه انتقال درد از اعصاب محیطی به نخاع و مغز است. روند تاثیرگذاری روغن فلفل به گونه‌ای است که کپسایسین با جلوگیری از باز جذب ماده P (نوروپپتیدی) انتقال پالس‌های درد را از اعصاب محیطی به سیستم اعصاب مرکزی کاهش داده و احساس درد از ناحیه دردناک را تسکین می‌بخشد.
 

تهیه محصولات فرسی تنها از فروشگاه بهمد

شناخت علمی
در طب سنتی پیشین رایج بوده است که از عصاره فلفل قرمز برای دندان درد، درمان ورم ملتحمه و بیهوشی‌های موضعی استفاده می‌کردند. حکمای طب سنتی ایران استفاده از روغن و عصاره فلفل را برای تسکین درد بسیار توصیه کرده‌اند.
مدیر گروه داروشناسی در مرکز تحقیقات علوم پزشکی تووسان وابسته به دانشگاه آریزونا، توماس برکس، بر اساس تحقیقات خود دریافت که تزریق کپسایسین به خوک‌های آزمایشگاهی موجب تسکین دردهای مزمن در مدت یک هفته شد. دکتر برکس نیز اعتقاد دارد ماده کپسایسین به زودی در گروه داروهای مسکن به خصوص دردهای آرتروز و روماتیسمی، وارد بازار خواهد شد. مطالعات و تحقیقات اخیر حاکی از آن است که میان کاهش ناراحتی‌های آرتروز و مفصلی و مصرف روغن فلفل رابطه مستقیمی وجود دارد.
 
منبع
ژاپنی‌ها از این روغن تحت عنوان rayu استفاده‌های مختلفی می‌کنند و در ایتالیا این محصول با نام Calabrian ساخته می‌شود چرا که با فلفل کالابریای ایتالیا پرورش می‌یابد.
 
خواص
از آنجا که روغن فلفل اکثر مواد مفید فلفل مانند کپسایسین را جذب کرده است، دارای خواص درمانی بسیار قدرتمندی می‌باشد. وجود کپسایسین موجود در روغن فلفل موجب فواید  بسیاری در بدن می شود؛ از جمله:
  • ضد تورم: تورم بدن را کاهش می‌دهد.
  • بی حس کننده‌ی درد: موجب تسکین دردهای بدن می‌شود.
  • آنتی اکسیدان: دارای آنتی اکسیدان‌های بسیار و خواص آنتی اکسیدانی بالایی است.
رنگ و طعم و عطر
روغن فلفل به دلیل داشتن فلفل قرمز دارای رنگی مایل به سرخ، طعم تند است و عطر آن یادآور فلفل است.
 
فواید سلامتی
  1. کاهش درد: ضد درد بسیار شناخته شده‌ای به نام کپسایسین برای کاهش دردهای روماتوئید و استوآرتروز بسیار مفید و تاثیرگذار است. اغلب کسانی که این ماده را به بدن خود می رسانند ظرف مدت کوتاهی شاهد بهبودی خود بوده‌اند. مصرف روغن فلفل یک راه طبیعی و سالم برای رساندن این ماده به بدن می‌باشد.
  2. بهبود آسیب‌های بعد از درد عصبی (نورالژی هرپسی): کپسایسین برای کاهش درد در نورالژی مفید بوده است. دردهای بیماری نورالژی شبیه به شوک هستند که می‌تواند با استفاده از کپسایسین کاهش یابند. البته این ماده در  دیگر نورالژی‌ها مانند نوع دیابتیک آن و نورالژی سه قلو نیز نیز تاثیرگذار است. نورالژی سه قلو باعث ایجاد دردهای صورت و عصب سه قلو می‌شود. کپسایسین موجود در روغن فلفل در تسکین این دردها تاثیر عمیقی خواهد گذاشت.
کارایی روغن آروماتیک
نوع کارایی غذایی، سلامتی، درمانی
خصوصیت بهبود متابولیسم، تسکین درد
ویتامین A-E-D-C
رده سنی تمام سنین
ماده شاخص کپسایسین
کد مجوز بهداشتی 12523
مقدار 250
واحد ml
نوع  محفظه بطری
جنس محفظه پریفرم
تعداد در کارتن  
 

  1.  

نظرات کاربران

فرم ارسال نظر


محصولات مرتبط
Related Products

مشاهده تمامی محصولات

مطالب مرتبط
Related Articles

ساخت خانگی نرم کننده با روغن نارگیل

ساخت خانگی نرم کننده با روغن نارگیل

ساخت خانگی شامپو با روغن نارگیل

ساخت خانگی شامپو با روغن نارگیل

درمان آلودگی شپش و پیش‌گیری از شپش

درمان آلودگی شپش و پیش‌گیری از شپش

شگفتی‌های روغن نارگیل: حالت دهندگی، حفاظت در برابر آفتاب، اثرات طولانی مدت

شگفتی‌های روغن نارگیل: حالت دهندگی، حفاظت در برابر آفتاب، اثرات طولانی مدت