خانه > نمایش محصول
روغن دانه های گیاهی Garlic Oil Feressi 250 ml

روغن سیر فرسی 250 میلی لیتر

روغن سیر از طریق خیساندن حبه‌های سیر در روغن و یا از طریق عمل تقطیر بخار حبه‌های تازه سیر تهیه می‌شود.
روغن سیر هم در آشپزی و هم بطور گسترده در طب سنتی استفاده می‌شود و یکی از سالم‌ترین مواد غذایی با نام علمی (Allium Sativum) می‌باشد. بیشتر تاثیرات عمیق روغن سیر بر سلامت انسان از میزان بالای آلیسین، اسید آمینه‌های کلیدی، آنزیم‌ها، ترکیبات سولفیدی، و هم‌چنین آجوئن و سایر ترکیبات آنتی اکسیدانی، ناشی می‌شود.
روغن سیر دارای فواید بی‌نظیر دیگری از جمله، پایین آوردن سطح کلسترول و میزان قند خون طبیعی، تسکین دردهای احتمالی بدن می‌باشد‍. روغن سیر، سرشار از مواد مغذی تقویت کننده سلامتی مانند ویتامین C،B1، B6، آلیسین، سلنیوم، آهن و فسفر، مس و زینک بوده و یک تقویت کننده طبیعی قوی برای سیستم ایمنی است.
مصرف روغن سیر، اختلالات متابولیک، چاقی، فشار خون بالا، سوء هاضمه، دیابت، ضعف سیستم ایمنی، آرتریت، کم خونی، آنفولانزا، سرماخوردگی، سردرد، اسهال، یبوست، احتقان را کنترل کرده و ابتلا به آنها را کاهش می‌دهد. هم‌چنین به افرادی که دچار مشکل در جذب مواد غذایی هستند بسیار کمک خواهد کرد.
 

تهیه محصولات فرسی تنها از فروشگاه بهمد

از آنجا که روغن سیر سرشار از خواص ضد قارچ، ضد باکتری و ضد ویروسی است، یک عامل درمانی طبیعی بسیار قوی محسوب می‌شود. روغن سیر، به عنوان منبعی  غنی از آنتی اکسیدان و مواد مغذی ضروری لازم برای مبارزه با آکنه شناخته شده‌ است.  به این دلیل که سیر، یک عامل ضد التهابی است باعث کاهش التهاب پوستی ناشی از آکنه می‌شود. زینک موجود در روغن سیر، قابلیت کنترل کردن چربی پوست را دارد. با توجه به مطالعات عوامل ضد سرطان در شیمی پزشکی، ترکیبات دیالیل دی سولفید موجود در سیر، توانایی سرکوب سلول‌های سرطان سینه را دارند. این ترکیب، اثر اسید ایکوساپنتائنوئیک ، یک سرکوب کننده سرطان سینه را افزایش داده و اثر اسید لینولئیک، یک افزایش دهنده سرطان سینه را سرکوب می‌کند.

       خصوصیات:

 • کاهش سردرد
 • تقویت سیستم ایمنی
 • حفظ سلامت تنفسی
 • کمک به کنترل دیابت
 • افزایش جذب مواد مغذی
 • جلوگیری از افزایش وزن
 • دارای خواص ضد سرطان
 • درمان اختلالات متابولیکی
 • افزایش سلامت قلبی عروقی
 • جلوگیری از اختلال شناختی
 • بهبود فرایند هضم مواد غذایی
 • افزایش تحمل و قدرت ورزش
 • افزایش سلامت استخوان در زنان
 • مناسب برای پیشگیری از بروز سرطان
از ریزش مو جلوگیری می‌کند: 
روغن سیر، با دارا بودن مواد مغذی متعدد، به بهبود بافت مو و تقویت رشد آن کمک می‌کند.
روغن سیر، سرشار از سولفور، ویتامین C، ویتامین E، ویتامین B1 و ویتامین B6 است که همه این‌ها مواد مغذی بسیار ضروری و مهم برای رشد سریع‌تر مو و افزایش سلامت پوست سر هستند. این روغن، ریشه مو را تقویت کرده و از بروز موخوره نیز جلوگیری می‌کند.
 
دندان ‌درد را تسکین می‌دهد:
ترکیب بی‌نظیر آلیسین فعالیت باکتریایی دهان را کاهش داده و از پوسیدگی دندان جلوگیری می‌کند. همچنین این ترکیب دندان ‌درد و التهاب را کاهش می‌دهد.
 
سلامت قلبی عروقی را افزایش می‌دهد:
مطالعات و تحقیقات بسیاری از جمله مقاله چاپ شده در مجله  Bratislava Medical نشان دهنده تاثیرات شگرف روغن سیر برای مبارزه با بیماری‌های قلبی عروقی است، چرا که پلی سولفیدهای ارگانیک موجود در روغن سیر توسط اریتروسیت‌ها به سولفید هیدروژن  تبدیل می‌شوند. پیامد این تبدیل کاهش فشار خون و آرام شدن عروق است. همچنین روغن سیر، خواص ضد التهابی نیز دارد.
 
از اختلال شناختی جلوگیری می‌کند:
خاصیت اعجاب انگیز دیگر روغن سیر این است که خطر اختلال شناختی، ناشی از بیماری‌های  تباهی سلول‌های عصبی را پایین می‌آورد. با تکیه بر مطالعات انجام شده در مجله تغذیه، وجود آنتی اکسیدان‌های سرشار در روغن سیر، علاوه بر مبارزه با بیماری‌های قلبی عروقی، احتمال بیماری آلزایمر و زوال عقل را نیز کاهش می‌دهد.
 
با سرطان مبارزه می‌کند:
مطالعات عوامل ضد سرطان در شیمی پزشکی، نشان می‌دهند که ترکیبات دیالیل دی سولفید موجود در سیر، اثر اسید ایکوساپنتائنوئیک، یک سرکوب کننده سرطان سینه را افزایش داده و اثر اسید لینولئیک، یک افزایش دهنده سرطان سینه را کاهش می‌دهد و در نتیجه  توانایی سرکوب سلول‌های سرطان سینه را دارند.
 
سیستم ایمنی را تقویت می‌کند:
افرادی که بطور معمول از برخی مشکلات سلامتی مانند سرماخوردگی، تب یا عفونت رنج می‌برند به احتمال قوی دچار ضعف عملکرد سیستم ایمنی هستند. روغن سیر تقویت سیستم ایمنی بدن را از طریق رساندن ویتامین C،B1، B6، آلیسین، آهن و فسفر به بدن، انجام می‌دهد.
 
 
سلامت استخوان در زنان را افزایش می‌دهد:
اغلب بانوان پس از گذراندن چند دهه از زندگی دچار ضعیف شدن استخوان‌ها می‌شوند و این مساله با برداشتن تخمدان در خانم افزایش می‌یابد. بر اساس مطالعات انجام شده توسط Phytotherapy Researc، روغن سیر از طریق جلوگیری از تحلیل استخوان، از این عارضه جلوگیری می‌کند.
 
 تحمل ورزش را افزایش می‌دهد:
استفاده از روغن سیر موجب کاهش ضربان قلب در اوج ورزش شده و در نتیجه تحمل ورزش را در بیماران مبتلا به بیماری عروق کرونر افزایش می‌دهد.
 
به کنترل دیابت کمک می‌کند:
در دنیای امروز، یکی دیگر از شایع‌ترین مشکلات سلامتی، دیابت است. چینی‌ها طی مطالعات بسیار دریافتند استفاده از روغن سیر در جلوگیری از ابتلا به دیابت و کنترل آن در بیماران دیابتی نقش بسزایی دارد. ترکیبات فعال آلیسین، آلیل پروپیل دی سولفید،s- آﻟﻴﻞ ﺳﻴﺴﺘﺌﻴﻦ ﺳﻮﻟﻔﻮﻛﺴﻴﺪ موجود در سیر موجب افزایش انسولین در بدن شده و فرد را از وجود انسولین کافی در بدن مطمئن خواهد کرد. مصرف روغن سیر علاوه بر کنترل قند خون بالا، خطر کاردیومیوپاتی (نوعی بیماری قلبی) را نیز کاهش می‌دهد.
 
بهبود فرایند هضم مواد غذایی:
روغن سیر با توجه به محتوای آنتی اکسیدانی بالا و ماهیت تحریک کننده‌اش می‌تواند به بهبود هضم و تحریک حرکت پرستاتیک کمک کند و حتی خطر ابتلا به سرطان‌های مختلف دستگاه گوارش را کاهش دهد .هم‌چنین مصرف روغن سیر یک درمان بسیار موثر برای یبوست و التهاب روده است.
 
کاهش التهاب:
روغن سیر با سرشار بودن از آلیسین موجود در ترکیبات خود، یک آنتی اکسیدان و ترکیب ضد التهابی قدرتمند است که مصرف آن، موجب کاهش گرفتگی بافت‌ها در بدن شده و در نتیجه درد موجود در مفاصل را تسکین می‌دهد.

درمان اختلالات متابولیکی:
آنتی اکسیدان‌های قوی موجود در روغن سیر با کاهش فشارخون، قند خون و کلسترول بالا و بهینه سازی فعالیت متابولیکی، عوارض ناشی از این سندرم‌ها را بشدت کاهش می‌دهد.

کاهش سردرد:
روغن سیر با کاهش التهاب در شقیقه‌ها و مویرگ‌ها موجب تسکین سردرد شده و احتمال ابتلا به میگرن را کاهش می‌دهد.
 
روغن سیر برای پیشگیری از بروز سرطان:
از آن‌جا که بارها و بارها از وجود آلیسین با غلطت بالا در روغن سیر گفتیم، خواص دیگر این آنتی اکسیدان قوی، کاهش اکسیداتیو و در نتیجه کاهش بروز سرطان و پیری زودرس می‌باشد.
 
روغن سیر برای تنظیم دیابت:
روغن سیر با دارا بودن ماهیت هیپوگلیسمی (کاهش قند خون)، می‌تواند تنظیم تولید انسولین و مصرف انرژی توسط بدن را تسهیل کند. این روغن از بالا و پایین رفتن گلوکز در بیماران دیابتی جلوگیری و به بهبود فعالیت متابولیک کمک می‌کند.
 
جلوگیری از افزایش وزن:
روغن سیر با کمک به سوزاندن چربی غیر فعال و کلسترول، فعالیت متابولیسم بدن را بهبود بخشیده و ترکیبات سولفید موجود در آن احساس سیری را بوجود آورده و به کاهش اشتها کمک می‌کند.
 
حفظ سلامت تنفسی:
استنشاق روغن سیر به سرعت سینوس‌ها را پاک کرده و فشار را کاهش می‌دهد. علاوه بر این روغن سیر با پاک کردن مجاری تنفسی بینی و گلو و کوچک کردن قسمت‌های مربوط به آسم و حساسیت، آلرژیک را کاهش می‌دهد.
سیستم ایمنی را تقویت می کند:
آنتی اکسیدان‌های موجود در روغن سیر، دارای خواص ضد عفونی کننده، ضد باکتری، ضد ویروسی و ضد قارچی است. این ویژگی‌ها باعث شده مصرف روغن سیر باعث افزایش سلامت گوارشی و پاک کردن عفونت های باکتریایی‌ که در روده به وجود می‌آیند شود.
 
جذب مواد مغذی را تحریک می کند:
افرادی که دچار کم‌خونی و یا کمبود مواد مغذی هستند، با مصرف روغن سیر، آنتی اکسیدان‌های موجود در روغن سیر و ترکیبات سولفیدی موجود را به بدن خود می‌رسانند و این مواد با جذب مواد مغذی بیشتری از جمله آهن، کلسیم و پتاسیم، سیستم گوارش را تحریک می‌کنند.

توصیه :
توصیه می‌شود تا جای ممکن روغن را برای مصرف در معرض حرارت کمتری قرار دهید تا از خواص بیشتری بهره‌مند شوید.
در صورتی‌که آن واکنش‌های حساسیتی مانند کهیر، مشکلات تنفسی و غیره دارید، قبل از استفاده با پزشک مشورت کنید.
افراد دارای مشکلات سلامتی مانند سندرم التهاب روده، خونریزی یا انعقاد خون، پیش از استفاده از روغن سیر، با پزشک خود مشورت کنند.
افراد باردار پیش از استفاده، با پزشک خود مشورت کنند.

شرایط نگهداری:
در جای خشک و خنک و در دمای ۰ – ۳۰ درجه و دور از نور مستقیم آفتاب نگهداری شود.

 •  

نظرات کاربران

فرم ارسال نظر


محصولات مرتبط
Related Products

مشاهده تمامی محصولات

مطالب مرتبط
Related Articles

ساخت خانگی نرم کننده با روغن نارگیل

ساخت خانگی نرم کننده با روغن نارگیل

ساخت خانگی شامپو با روغن نارگیل

ساخت خانگی شامپو با روغن نارگیل

درمان آلودگی شپش و پیش‌گیری از شپش

درمان آلودگی شپش و پیش‌گیری از شپش

شگفتی‌های روغن نارگیل: حالت دهندگی، حفاظت در برابر آفتاب، اثرات طولانی مدت

شگفتی‌های روغن نارگیل: حالت دهندگی، حفاظت در برابر آفتاب، اثرات طولانی مدت