خانه > مطالب مفید
ساخت خانگی نرم کننده با روغن نارگیل

ساخت خانگی نرم کننده با روغن نارگیل

در حمام، بعد از شستن مو با شامپو روغن نارگیل، به سادگی از یک قاشق چایخوری یا دو قاشق چایخوری نرم کننده استفاده کنید.
اجازه دهید در مدت زمانی که در حمام هستید روی مو بماند و در مو نفوذ کند، سپس به خوبی شستشو دهید.

ساخت خانگی شامپو با روغن نارگیل

ساخت خانگی شامپو با روغن نارگیل

در اینجا یکی از دستورالعمل‌های مورد علاقه دکتر آکس در رابطه با ساخت  شامپوی روغن نارگیل، که باعث می‌شود موهای شما نرم و سالم باشد را بیان می‌کنیم. ار آنجا که جنس موهای هر فرد متفاوت است، در کمال آرامش مقدار روغن نارگیل متناسب با موی خود را پیدا کنید.

درمان آلودگی شپش و پیش‌گیری از شپش

درمان آلودگی شپش و پیش‌گیری از شپش

در مطالعه کنترل شده، استفاده از اسپری بر پایه روغن نارگیل 82٪ موفقیت آمیز بود و پرمترین (داروی تجویزی در درمان شپش) تنها 42% موفقیت آمیز بود و 33 مورد از 50 شرکت کنندگان در اثر استفاده، سوزش پوست سر را گزارش دادند.

شگفتی‌های روغن نارگیل: حالت دهندگی، حفاظت در برابر آفتاب، اثرات طولانی مدت

شگفتی‌های روغن نارگیل: حالت دهندگی، حفاظت در برابر آفتاب، اثرات طولانی مدت

روغن نارگیل به جلوگیری از آسیب‌های حرارتی کمک می‌کند و هنگامی که نسبت به طول و بافت مو به مقدار مناسب استفاده شود، به بهبود پریشانی، وز مو و حتی موارد بیشتر کمک می‌کند. افراد دارای موهای ضخیم و فر، بدلیل وز شدن موها، اغلب از آب و هوای مرطوب فراری هستند. روغن نارگیل با نفوذ به فرهای مو کمک می‌کند تا وز را از بین ببرد. این کاربرد را می‌توانید در تمام طول روز با لمس کردن مو، ببینید، فقط مطمئن شوید به اندازه مناسب استفاده کرده‌اید.  

روغن نارگیل و درمان شوره سر

روغن نارگیل و درمان شوره سر

تجویز بیش از اندازه شامپوهای ضد شوره، عملا می‌توانند باعث افزایش شوره سر شود و باعث ایجاد ریشه‌ای از پوسته پوسته شدن باشند. اگر مشکل قارچی باشد، یا اگر مشکل پوست خشک باشد، استفاده موضعی از روغن نارگیل تفاوت چشم‌گیری ایجاد می‌کند.

رشد مو و جلوگیری از ریزش مو با روغن نارگیل

رشد مو و جلوگیری از ریزش مو با روغن نارگیل

سلامت مو اغلب نتیجه مسائل داخلی است و استفاده از راه‌های درمان طبیعی به بهبود ریزش مو کمک می‌کند. غذاهای سرشار از چربی امگا 3، کدو تنبل، چیا و دانه‌های کتان و چای سبز و همه به رشد موهای سالم کمک می‌کنند. پیش از استفاده از داروهای پیش‌گیری ریزش مو که  فقط برای 50% افراد نتیجه می‌دهد و اثر آن‌ها تنها با استفاده مداوم ادامه می‌یابد، رژیم غذایی خود را تغییر دهید و از روغن نارگیل به عنوان نرم کننده و حالت دهنده استفاده کنید. مواد شیمیایی خشن ممکن است موجب تحریک پوست سر و حتی تاثیر در رشد مو وقتی‌که به موها توجه نمی‌کنید، باشد.

روغن نارگیل و کاربرد نرم کنندگی

روغن نارگیل و کاربرد نرم کنندگی

این از دست دادن پروتئین در مو است که منجر به خشکی و شکستگی می‌شود. اسید لاوریک دارای وزن مولکولی کم است و می‌تواند واقعا در شفت (بدنه) مو نفوذ کند، موها را با ویتامین‌ها، مواد معدنی و اسیدهای چرب متوسط زنجیره‌ای تغذیه می‌کند.

شناخت روغن نارگیل از زبان دکتر آکس

شناخت روغن نارگیل از زبان دکتر آکس

بهترین سلامت مو را با خوردن مقدار زیادی چربی سالم، نوشیدن مقدار زیادی آب و استفاده از محصولات طبیعی مراقبت از مو، از جمله روغن نارگیل، به جای شامپوهای خطرناک شیمیایی، نرم کننده‌ها یا حالت دهنده‌ها، داشته باشید.
 

درمان ریزش مو، دکتر آکس

درمان ریزش مو، دکتر آکس


استفاده از جراحی و یا محصولات درمانی ریزش مو در افراد مبتلا به این عارضه رواج پیدا کرده است.  اما آیا این بهترین شیوه برای درمان ریزش مو است؟ بهترین روش در مواجه شدن با هر مشکلی پیدا کردن ریشه آن است. در این مقاله درباره علل واقعی ریزش مو صحبت کرده و مواردی را بیان می‌کنیم که می‌توانند به‌طور طبیعی این عارضه را متوقف کرده و حتی آن‌را معکوس کنند. غذاها و ویتامین‌های زیادی هستند که به رشد مو کمک می‌کنند و هم چنین عواملی هستند که ریزش مو را بییشتر می‌کنند. استفاده موضعی از روغن رزماری در بهبود این مساله تاثیرگذار است.
 

ملکه روغن ها

ملکه روغن ها

روغن کنجد در بین روغن‌های خوراکی به ملکه روغن‌ها مشهور است. این روغن تاثیر چشمگیری در پیشگیری از بیماری‌های مفصلی و آرتروز داشته و هم چنین موجب تعدیل و تنظیم وزن و جلوگیری از پارکینسون و اب مروارید می‌شود.

مصارف آرایشی روغن کنجد

مصارف آرایشی روغن کنجد

روغن کنجد از دانه هایی زرد رنگ، معطر که حاوی مقادیر زیادی از مواد مغذی هستند، به دست می آید. روغن کنجد علاوه برپخت و پز، در موارد آرایشی و بهداشتی و بخصوص در مورد سلامت پوست نیز بسیار به کار می رود.

معجزه روغن کنجد در سلامت قلب

معجزه روغن کنجد در سلامت قلب

مهم ترین نتیجه این تحقیق کاهش فشار ثانویه بود که برای پزشکان همیشه به عنوان زنگ خطر بیماری های قلبی محسوب می شود. با این تحقیق پزشکان به این نتیجه رسیدند مصرف ترکیبی روغن های کنجد و سبوس برنج ۲۵ درصد کلسترول بد را کاهش و حدود ۱۰ درصد کلسترول خوب را افزایش می دهد.

خواص شگفت انگیز روغن کنجد

خواص شگفت انگیز روغن کنجد

بیشتر ما می دانیم که چربی ها انواع مختلفی دارند. برخی خوب و برخی بد هستند و برای سلامت ضرر دارند. روغن کنجد سرشار است از چربی های دارای حلقه های اشباع نشده و چربی های غیر اشباع و همچنین میزان چربی های اشباع شده اش نیز پایین است.

روغن کنجد و سلامت پوست

روغن کنجد و سلامت پوست

روغن کنجد غنی از روی است. روی یکی از مواد مهم برای سلامت پوست به شمار می رود. انعطاف پذیری و صافی پوست را بیشتر می کند. از ایجاد لکه های ناشی از افزایش سن را و همچنین پیری زودرس جلوگیری می کند.